Fenomenální úspěch vypínačů berker na 1. ročníku ARCHITECT@WORK

Na veletrzích ARCHITECT@WORK, určených výhradně pro architekty, designéry a odbornou veřejnost, se po celé Evropě pravidelně představují nejnovější trendy a inovativní řešení v oblasti interiérového i exteriérového designu. V červnu 2025 zavítal tento prestižní event poprvé do Prahy. Pro společnost Hager, výrobce designových vypínačů berker, jež si dlouhodobě zakládá na propojování technologických inovací s estetickou dokonalostí, byl premiérový ročník pražského veletrhu mimořádně úspěšný. Interaktivní expozice na prestižním oborovém veletrhu vzbudila mimořádný zájem a sklidila uznání návštěvníků i organizátorů.

Inovace premiérově představené české odborné veřejnosti

Exkluzivním partnerem českého premiérového ročníku ARCHITECT@WORK se stala společnost Hager, která na svém stánku představila hned několik novinek ze světa designových originálních vypínačů. Návštěvníci stánku si mohli prohlédnout, jak hned několika designovým řadám vypínačů berker sluší barva roku Mocha Mousse. Zaslouženou pozornost poutala i zbrusu nová barevná škála kolébkové verze vypínačů berker R.classic, která se díky svým barevným kombinacím honosí přízviskem Two Tone. V neposlední řadě si premiéru užila populární řada berker Q.1 a Q.3 se sametovým povrchem, která dosud byla v nejtmavší verzi k dispozici v antracitu – v rámci veletrhu ARCHITECT@WORK byla představena v plnočerné matné variantě.

Kromě několika dosud v ČR nepředstavených inovací bylo na stánku Hager k vidění celá řada dalších unikátních vypínačů z limitovaných sérií Manufaktura, ale i zajímavé vypínače ze standardního portfolia. V rámci zakázkového výrobního programu Hager Manufaktura je možné nechat si vyrobit vypínače na přáni architekta, ať už jde o jakoukoliv barvu, povrchovou úpravu nebo netradiční materiály. Ze standardního portfolia se tradičnímu zájmu těšily např. vypínače ze skla, porcelánu, betonu, břidlice nebo výrazně barevného akrylátu.

Odborné veřejnosti z řad architektů a designérů byla na stánku společnosti Hager představena také nová mikrostránka out-of-the-box.cz, která nabízí nejen ucelené informace o všech designových řadách vypínačů berker, ale také zajímavé blogové články ze světa vypínačů a inspirativní fotografie a videoreportáže z českých i zahraničních realizací.

Dotýkat se exponátů povoleno

Jedním z hlavních lákadel expozice Hager byla její interaktivita. Návštěvníci si mohli produkty nejen prohlédnout, ale také je vyzkoušet a zažít jejich krásu a funkčnost na vlastní kůži. Architekti a designéři na expozici Hager oceňovali právě variabilní, interaktivní a nekonvenční způsob představení exponátů: velká část expozice byla tvořena magnetickým moodboardem a jednotlivé vypínače, rámečky, středové klapky i ukázky materiálů – látky, kovy, barevné vzorníky – byly opatřeny magnety. Díky tomu si návštěvníci veletrhu mohli na místě sestavovat vlastní kombinace vypínačů nejrůznějších tvarů a barev a seskupovat si zajímavé kombinace i ukázky materiálů podle svého vkusu.

Inspirace pro budoucnost

Účast na veletrhu česká pobočka Hager spojila s oslavou hned dvou významných výročí: „V roce 2025 slavíme výročí 70 let od založení mateřské společnosti Hager a zároveň 30 let působení naší pobočky v Česku a na Slovensku,“ vysvětluje Thomas Grund, ředitel české pobočky Hager Electro. Úspěch na veletrhu ARCHITECT@WORK je nejen důkazem neutuchající inovativní síly skupiny Hager, ale také inspirací pro další směřování. Získaná zpětná vazba od odborné veřejnosti pomůže při vývoji nových produktů a posílí pozici společnosti Hager jakožto průkopníka ve svém oboru. Zároveň je to také výzva – udržet si a možná v příštích letech i překonat vysoko nastavenou laťku a pokračovat v hledání inovativních řešení, která budou dál posouvat hranice domovních technologií a designu.

Tento úspěch jasně ukázal, že kvalitní design a inovace mají na trhu své místo. Ať už jde o malé detaily, jako jsou vypínače, nebo o velké architektonické projekty, estetika a funkčnost jdou vždy ruku v ruce. Společnost Hager ohlasem, kterého se na veletrhu dostalo expozici věnované vypínačům, potvrdila, že i zdánlivě nenápadné prvky interiéru mohou být skutečným uměním.